O mnie

     Nazywam się Agnieszka Duchnicka, zajmuję się fotografią rodzinną, kobiecą, portretową i okolicznościową. Prywatnie fanka lomografii i fotografii lifestyle.  Codzienność dokumentuję poprzez Projekt 365 dni. Kocham czarno-białe zdjęcia za ich ponadczasowość.


   „Agnieszka-artystka fotograf, legniczanka, mama Oli i Dominika.

Czarodziejka codzienności, z wnikliwością portretująca ulotność chwili. W dobie kultu nierzeczywistego piękna zatrzymuje w kadrze prawdziwego człowieka. 

Nie cenzuruje emocji, z zacięciem reportażysty poszukując prawdy.

Absolwentka szkoleń z najlepszymi polskimi fotografami, skupiona na doskonaleniu warsztatu i poszukiwaniu nowych źródeł inspiracji.

Jak pisał Ryszard Kapuściński, „fotografowanie wyraża ludzką tęsknotę za utrwaleniem mijającego czasu”. Zdjęcia Agnieszki pokazują coś więcej-jej wrażliwość dotyka naszej duszy.”

Honorata-Przyjaciółka


     „Agnieszka to fotograf, który rejestruje rzeczywistość z niesamowitą lekkością i wyczuciem.

Jestem absolutnie zauroczona zdjęciami, które wychodzą spod jej ręki! To nie są zdjęcia o „niczym” –  to całe fotograficzne opowieści, które zawierają w sobie nie tylko piękno danej chwili, miejsca, ale i całą gamę emocji. Każde jedno przyciąga niczym magnes i opowiada fascynujące historie. Nie potrafię (i nie chcę!) się od nich oderwać!”

Katarzyna Tajcher